PROGRAM

Festivalul Interațional Video Art 2017

Programul Etapei finale

Ziua I - 13 iulie

Nr. Crt. Evenimente Ora Loc de desfașurare
1. Primirea invitațiilor 12,30 - 16,00 Observatorul astronomic
2. Deschiderea festivă a concursului, Ședință tehnică 16,00 - 18,30 Observatorul astronomic
3. Cina 19,00 - 20,00 Bistro Marami

Ziua II - 14 iulie

Nr. Crt. Evenimente Ora Loc de desfașurare
1. Micul dejun 7,00 - 7,30
2. Excursia tematică pentru proba practică de film 7,30 - 18,30 Locaţie stabilită de juriu în preziua concursului
3. Masa de prânz la pachet Pe teren
4. Cina 19,00 - 20,00 Bistro Marami
5. Seară interactivă între elevii participanţi şi elevi ai Colegiului Naţional „Petru Rareş” 20,30 Spații adecvate din cadrul Universității „Ștefan cel mare”

Ziua III - 15 iulie

Nr. Crt. Evenimente Ora Loc de desfașurare
1. Micul dejun + prânz la pachet 8,30 Bistro Marami
2. Editarea secvențelor filmate în excursia tematică 10,30 - 13,00 Spații adecvate din cadrul Oservatorului astronomic
3. Masa de prânz 13,00 - 14,00 Bistro Marami
4. Editarea secvențelor filmate în excursia tematică 14,00 - 18,00 Spații adecvate din cadrul Oservatorului astronomic
5. Predarea materialelor către Juriul internațional - Jurizarea 18,00 Bistro Marami

Ziua IV - 16 iulie

Nr. Crt. Evenimente Ora Loc de desfașurare
1. Micul dejun + prânz la pachet 8,30 - 9,00 Bistro Marami
2. Gala decernării premiilor 10,00 - 12,00 Sala Cinematografului „Modern” Suceava
3. Plecarea participanților Începând cu ora 12,30

Programul poate fi modificat în unele momente ale manifestării, în funcție de circumstanțe.

PROGRAM

Interational Festival Video Art 2017

Final Stage Program

Day I - 13 july

No. Events Hour Place
1. Receiving the guests 12,30 - 16,30 National College "Petru Rareş"
2. Opening ceremony of the contest 17,00 - 19,00 National College "Petru Rareş" auditorium
3. Technical meeting 19,00 - 20,00 National College "Petru Rareş" auditorium
4. Dinner 20,00 - 20,30
5. Viewing the nominated films 20,30 National College "Petru Rareş" auditorium

Day II - 14 july

No. Events Hour Place
1. Breakfast 7,00 - 7,30
2. Thematic trip for the practical test 7,30 - 18,30 Location determined by the jury before the contest day
3. Dinner 19,00 - 20,00
4. Interactive evening between participating pupils and students of the National College "Petru Rareş" 20,30 "Ștefan cel mare" University

Day III - 15 july

No. Events Hour Place
1. Breakfast + packed lunch 8,30
2. Processing the films from the thematic trip 10,30 - 13,00 Computer labs of the National College "Petru Rareş"
3. Breakfast 13,00 - 14,00
4. Processing the films from the thematic trip 14,00 - 18,00 Computer labs of the National College "Petru Rareş"
5. Handing in the films to the International Jury 18,00

Day IV - 16 july

No. Events Hour Place
1. Breakfast + packed lunch 8,30 - 9,00
2. Interational Festival VideoArt 2017 awards 10,00 - 12,00 Cinema Hall "Modern" Suceava
3. Participants departure Starting 12,30

The program may change during the event, depending on the circumstances.