PROGRAM

Festivalul Internațional Video Art 2018

Programul Etapei finale

Ziua I - 7 iunie

Nr. Crt. Evenimente Ora Loc de desfașurare
1. Primirea invitaţilor 12,30-17,30 Colegiul Naţional „Petru Rareş”
2. Deschiderea festivă a concursului 18,00-19,00 Aula Colegiului Național „Petru Rareș”
3. Ședință tehnică 19,00-20,00 Aula Colegiului Național „Petru Rareș”
4. Cina 20,00-20,45 Locație în apropierea Observatorului Astronomic
5. Vizionarea filmelor nominalizate 20,45 Aula Colegiului Național „Petru Rareș”

Ziua II - 8 iunie

Nr. Crt. Evenimente Ora Loc de desfașurare
1. Micul dejun 6,00-6,30 Locație în apropierea Observatorului Astronomic
2. Excursia tematică pentru proba practică de film 7,30-18,30 Locaţie stabilită de juriu în preziua concursului
3. Cina 19,00-20,00 Locație în apropierea Observatorului Astronomic
4. Seară interactivă între elevii participanţi şi elevi ai Colegiului Naţional „Petru Rareş 20,30 Spații adecvate din cadrul Universității „Ștefan cel Mare” Suceava

Ziua III - 9 iunie

Nr. Crt. Evenimente Ora Loc de desfașurare
1. Micul dejun 8,00–8,30 Locație în apropierea Observatorului Astronomic
2. Editarea secvențelor filmate în excursia tematică 8,30-12,00 Laboratoarele de informatică ale Colegiului „Petru Rareș”
3. Masa de prânz 13,00–14,00 Locație în apropierea Observatorului Astronomic
4. Predarea materialelor către Juriul internațional - Jurizarea 14,00–18,00 Laboratoarele de informatică ale Colegiului „Petru Rareș
5. Gala decernării premiilor Festivalului internaţional Video Art, Ediţia a X-a 2018 18,00-21,00 Sala Audithorium „Josef Schmidt” din cadrul Universității „Ștefan cel Mare” Suceava

Ziua IV - 10 iunie

Nr. Crt. Evenimente Ora Loc de desfașurare
1. Micul dejun 8,30-9,00
2. Plecarea invitaților Începând cu ora 10,00
3. Plecarea participanților Începând cu ora 12,30

Programul poate fi modificat în unele momente ale manifestării, în funcție de circumstanțe.

PROGRAM

International Festival Video Art 2018

Final Stage Program

Day I - 7 June

No. Events Hour Place
1. Welcoming the guests 12,30-17,30 „Petru Rareş” National College
2. The festive opening of the contest 18,00-19,00 Auditorium of „Petru Rareş” National College
3. Technical meeting 19,00-20,00 Auditorium of „Petru Rareş” National College
4. Dinner 20,00-20,45 Near the Observatory
5. Viewing the nominated films 20,45 „Petru Rareş” National College's auditorium

Day II - 8 June

No. Events Hour Place
1. Breakfast 6,00-6,30 Near the Observatory
2. Technical trip for the practical proof 7,30-18,30 Decided by the jury the day before
3. Dinner 19,00-20,00 Near the Observatory
4. Interactive evening with "Petru Rareş" students 20,30 Spaces belonging to "Ștefan cel Mare" University

Day III - 9 June

No. Events Hour Place
1. Breakfast 8,00–8,30 Near the Observatory
2. Editing the sequences recorded the day before 8,30-12,00 Laboratories at „Petru Rareș” National College
3. Lunch 13,00–14,00 Near the Observatory
4. Delivering the materials to the Jury, Judging 14,00–18,00 Laboratories at „Petru Rareș” National College
5. Awards ceremony of International Festival "Video Art", the Xth editon 2018 18,00-21,00 „Josef Schmidt” auditorium at „Ștefan cel Mare” University

Day IV - 10 June

No. Events Hour Place
1. Breakfast 8,30-9,00
2. Departure of the guests Starting with 9,30
3. Departure of the participants Starting with 12,30

The program may change during the event, depending on the circumstances.